Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Bill Clinton apeluje w Davos o pomoc dla Haiti

Były prezydent USA Bill Clinton zaapelował w czwartek w Davos do światowych przywódców biznesowych o pomoc w odbudowie Haiti ze zniszczeń po trzęsieniu ziemi, które zdewastowało stolicę tego kraju i zabiło nie mniej niż 170 tys. ludzi.


Autor: PAP
Data: 28-01-2010, 13:44

Clinton, który jest specjalnym wysłannikiem ONZ na Haiti, powiedział, że istnieje pilna potrzeba zebrania gotówki na pomoc w dystrybucji żywności i wody i na zapewnienie bezpiecznych schronień dla ludzi, których tragedia z 12 stycznia pozbawiła dachu nad głową.

Clinton, który przemawiał na otwartym w środę w szwajcarskim Davos 40. Światowym Forum Gospodarczym, podkreślił, że obecnie "gotówka jest bardziej potrzebna niż cokolwiek innego". Clinton powiedział, że potrzeba także furgonetek do rozdzielania zasobów. - Wczoraj potrzebowałem ich 100 - dodał.

Eksprezydent USA zaapelował także o długoterminowe inwestycje dla Haiti. - Mam nadzieję, że kraj ten zdoła powstać z popiołów w bardzo krótkim czasie - powiedział Clinton, zaznaczając, że istnieje możliwość wyobrażenia sobie nowej przyszłości Haitańczyków, zbudowania tego, czego chcą, a nie odbudowania tego, co było.

Trzęsienie ziemi zdewastowało stolicę Haiti Port-au-Prince i pogrążyło kraj w chaosie.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 03:15:14