Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Producent ekologicznej czekolady wybiera folię kompostowalną

Wysoko barierowa folia kompostowalna NatureFlex NK firmy Innovia Films została wybrana przez holenderskie przedsiębiorstwo Amigos International do pakowania nowego asortymentu ciemnej, wytwarzanej w warunkach uczciwej konkurencji, ekologicznej czekolady z Ekwadoru - Ananda.


Autor: portalspozywczy.pl / PR
Data: 09-02-2010, 11:46

Amigos International ściśle współpracuje z rolnikami, przetwórcami, eksporterami oraz ośrodkami badawczymi w krajach rozwijających się, takich jak Ekwador, w celu stworzenia większej ilości miejsc pracy. Poprzez specjalistyczne sklepy, hurtownie i sprzedaż internetową, przedsiębiorstwo sprzedaje herbatę o egzotycznych smakach, kawę oraz czekoladę, które są produkowane i pakowane w sposób ekologiczny.

Folia NatureFlex NK produkowana jest od 2008 roku i charakteryzuje się nie tylko biodegradowalnością i kompostowalnością, ale również barierowością wobec wilgoci na poziomie zbliżonym do oferowanej przez koekstrudowane folie polipropylenowe (BOPP). Jak zapewnia producent, stosowanie folii daje możliwość przedłużenia okresu trwałości produktu, zachowując jego pierwotne właściwości na dłużej.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 08:37:35