Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Pierwsze przetargi na żywność z wojska ruszą pod koniec lutego

Jedzenie w hurtowych ilościach będzie można kupić od wojska już za kilka tygodni. Małgorzata Golińska, rzeczniczka Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie, która nadzoruje sprzedaż mówi Gazecie Wyborczej, że pierwsze przetargi zostaną ogłoszone już pod koniec lutego. W późniejszym terminie część jedzenia będzie można kupić bez przetargu, w mniejszych ilościach.


Autor: gazeta.pl
Data: 12-02-2010, 09:19

Na rynek trafii 1800 ton produktów spożywczych, wśród nich tony puszek: mielonki, gulaszu, pasztetu czy konserwowanej słoniny, a także konserw rybnych i fasoli. Od wojska będzie można też kupić susze ziemniaczane i makaron bezjajeczny. W ofercie są wreszcie puszki z gotowymi daniami. Żołnierze wystawią też na sprzedaż specjalny trwały chleb, w opakowaniu foliowym. Jak tłumaczą serwisowi gazeta.pl żołnierze, można go jeść nawet pięć, sześć lat. Wystarczy go tylko wyjąć z worka, podgrzać w mikrofali i jest świeżutki.

Sprzedażą zapasów wojskowego jedzenia z naszego regionu zajmie się terenowy oddział AMW w Gdyni. Ma na liście 27 produktów. Ceny będą niższe niż rynkowe - podaje gazeta.pl. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 09:13:08