Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W ciągu tygodnia PLN raczej nie przebije granicy 4,00 za euro w dół

Spokój na rynkach przełożył się na kurs złotego, który wykazywał małą zmienność w granicach 4,00-4,02 za euro. Zdaniem analityków, w ciągu tygodnia złoty raczej nie przebije granicy 4,00 za euro w dół.


Autor: PAP
Data: 15-02-2010, 18:23

"Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym przebiegała bardzo spokojnie. Złoty w ciągu dnia okazywał małą zmienność, jego kurs wahał się w granicach 4,00-4,02 za euro. Spokój na rynkach był spowodowany ograniczonym ruchem inwestorów wynikającym z wolnego dnia od pracy w Stanach Zjednoczonych. Dane opublikowane przez GUS nie powinny wpłynąć na kurs polskiej waluty" - powiedziała PAP Joanna Pluta, dilerka walutowa z TMS Brokers.

Podane przez GUS w poniedziałek zmiany ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu wzrosły o 3,6 proc. w stosunku do stycznia 2009 roku, a w porównaniu z grudniem 2009 roku wzrosły o 0,5 proc.

"W tygodniu rynki będą nerwowo reagowały na doniesienia dotyczące szczegółów pomocy dla Grecji. Ewentualne złe nastroje będą osłabiały złotego, który będzie pod wpływem wiadomości dotyczących pomocy krajów UE dla Grecji, bądź wyników ze Stanów Zjednoczonych" - dodała.

Zdaniem Pluty, złoty będzie miał problem, by w ciągu tygodnia przebić granicę 4,00 za euro w dół.

"Poniedziałek na rynku obligacji można zatytułować jako +dzień bez historii+. Rynek obligacji nie wykazywał żadnych ruchów. W ciągu tygodnia jedyną informacją mogącą coś zmienić może być aukcja obligacji 10-letnich" - powiedział PAP Remigiusz Zalewski, diler obligacji z BRE Banku.

W środę Ministerstwo Finansów organizuje przetarg obligacji DS/WS o wartości 1-2 mld zł.

© Portal Spożywczy 2021-04-14 21:17:04