Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W IV kwartale spółka Organic Farma Zdrowia o 17 proc. zwiększyła sprzedaż (rdr)

Organic Farma Zdrowia w czwartym kwartale 2009 roku osiągnęła EBIDTA na poziomie 61,13 tys. złotych. Jest to efekt podnoszenia sprzedaży, która zakończyła się na koniec kwartału, kwotą 5,84 mln złotych co daje 17 proc. wzrost w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego (20 proc. wzrostu sprzedaży w całym 2009 roku).


Autor: dlahandlu.pl
Data: 16-02-2010, 11:15

Z drugiej strony jest to wynik ciągłej poprawy marży i ciągłego obniżania kosztów operacyjnych, którego największe efekty nastąpiły dopiero teraz, po kilkumiesięcznym okresie ich wygaszania.

Wzrost sprzedaży został osiągnięty poprzez ciągłą poprawę oferty produktowej, lepszą ekspozycję towarów, częste działania promocyjno-degustacyjne oraz poprawę ciągłości dostaw. Na wzrost marży największy wpływ miała kwestia renegocjacji warunków handlowych, możliwa dzięki osiąganym wielkościom zamówień, wprowadzaniem alternatywnych dostawców czy też eliminacjom nierentownych towarów. Obniżkę kosztów operacyjnych udało się osiągnąć głównie poprzez renegocjacje znaczącej ilości umów usługowych oraz optymalizację zatrudnienia.

Kolejnym priorytetem jest wzrost wyniku EBITDA i następnie osiągnięcie możliwie szybko pozytywnego wyniku netto.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Organic Farma Zdrowia ma 19 delikatesów na terenie 9 miast Polski oraz delikatesy internetowe. Przychody netto ze sprzedaży Organic Farma Zdrowia S.A. w 2009 roku przekroczyły poziom 20,3 mln zł, rosnąc o 20% w stosunku do sprzedaży poprzedniego roku. Oferta handlowa zawiera 4 tys. produktów od producentów żywności ekologicznej i naturalnej w Polsce i Europie, w tym 150 produktów marek własnych.

© Portal Spożywczy 2021-04-14 01:06:43