Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Sklepy sieci Żabka będą wpłatomatami mBanku

Klienci mBanku mogą wpłacać pieniądze na rachunek osobisty lub firmowy w każdym sklepie sieci Żabka oraz Freshmarket. Usługa wdrożona została w połowie lutego tego roku.


Autor: poratlspozywczy.pl/pr
Data: 16-02-2010, 11:37

- Usługa wpłat na rachunki w mBanku wpisuje się w szerszą strategię rozwoju tzw.: Zielonego Okienka, skupiającego pakiet usług dodatkowych w każdym sklepie Żabka i Freshmarket. Kooperacja z mBankiem pozwoli nam wykorzystać znaczący potencjał usługowy ponad 2150 naszych sklepów, które będą umożliwiały klientom dokonanie wpłaty środków pieniężnych na preferencyjnych warunkach, na posiadane rachunki w mBanku - powiedział Artur Szymoniak, dyrektor ds. Rozwoju Usług Żabka Polska S.A.

Program pilotażowy, przeprowadzony w ub.r. przez mBank i Żabkę, potwierdził zainteresowanie klientów wpłatami gotówkowymi w sklepach. Z badania przeprowadzonego po zakończeniu pilotażu wynika, że zdaniem 81 proc. osób, które korzystały z rozwiązania, największą zaletą usługi jest znaczące zwiększenie liczby punktów, w których można wpłacać gotówkę do Banku.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wpłata pieniędzy na rachunek osobisty bądź firmowy w kasie sklepu jest bardzo prosta. Każdy z klientów otrzymuje indywidualną Kartę Identyfikacji Klienta, na której zapisywane są dane klienta oraz wszystkie realizowane transakcje. Podczas płatności kasjer skanuje kod kreskowy znajdujący się na karcie, wprowadza do systemu numer rachunku bankowego klienta, wpisuje wysokość wpłacanej kwoty oraz wypełnia pole z tytułem wpłaty. Klient dokonuje wpłaty wraz z prowizją i otrzymuje potwierdzenie dokonania transakcji w postaci wydruku z systemu kasowego, na którym znajdują się wszystkie dane dotyczące płatności.

- Jesteśmy bankiem internetowym i nie prowadzimy oddziałów, a mimo to oferujemy obecnie znacznie szerszą sieć do wpłat gotówkowych, niż większość tradycyjnych banków. Do tego nasi Klienci mają wybór - mogą korzystać nie tylko z wpłatomatów, ale także sklepów Żabka i Freshmarket. Ich punkty są nie tylko świetnie zlokalizowane, ale i długo otwarte, co bardzo ułatwia dostęp do Banku - powiedział Marek Piotrowski, naczelnik linii biznesowej, odpowiedzialny za wdrożenie projektu po stronie mBanku.

Prowizja za transakcję wynosi 1 zł od wpłat pieniędzy do kwoty 2 tys. zł. włącznie. Powyżej tej kwoty pobierana prowizja wynosi 0,25% od wpłacanej kwoty. Pieniądze pojawiają się na rachunku w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od momentu dokonania wpłaty.

© Portal Spożywczy 2021-04-14 00:20:15