Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Nie będzie centrum handlowego spółki ToTu - Rzyn w Szczecinie?

Plany budowy na Turzynie (Szczecin) trzeciego centrum handlowego stanęły pod znakiem zapytania. Zdaniem miasta koncepcja przedstawiona przez spółkę To Tu - Rzyn jest niemożliwa do zrealizowania - informuje za "Gazetą Wyborczą Szczecin" serwis galeriehandlowe.pl.


Autor: galeriehandlowe.pl / gazeta.pl
Data: 18-02-2010, 09:42

To Tu - Rzyn zrzesza kupców, którzy prowadzą swoje interesy w 230 punktach handlowych znajdujących się na targowisku położonym za Galerią Handlową Turzyn, u zbiegu Bohaterów Warszawy i Kordeckiego. Na jego miejscu handlowcy chcą wybudować kompleks handlowo-usługowego. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", żeby zrealizować inwestycję wartą ok. 60 mln zł, To Tu - Rzyn musi podpisać z miastem
wieloletnią dzierżawę tego mającego ok. 9 tys. m kw. powierzchni terenu. Tylko w takim wypadku spółka mogłaby dostać kredyt na budowę
kolejnej galerii handlowej. Bieżąca wygasa 27 lutego.

W zeszłym roku spółka złożyła wniosek o 30-letnią dzierżawę oraz przedstawiła swoją koncepcję zagospodarowania terenu i biznesplan nowej inwestycji. Miasto uznało jednak, że koncepcja przedstawiona przez kupców budzi wątpliwości, a inwestycja nie ma szans na powodzenie.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

1 marca zostanie przedstawiony radnym projekt uchwały dzierżawy terenu przy al. Bohaterów Warszawy - Kordeckiego na dwa lata. Kupcy mają 18 miesięcy na opracowanie nowej wizji tego miejsca.

© Portal Spożywczy 2021-04-18 03:47:21