Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

59,1 mln zł zyskał Sfinks na giełdzie, 26 mln zł przeznaczy na inwestycje

Sfinks Polska SA pozyskał 59,1 mln zł z nowej emisji akcji serii H z prawem poboru. Wcześniej analitycy wyliczyli, że spółka mogła zyskać nawet 72 mln zł. Inwestorzy jednak objęli 82 proc. oferowanych akcji. 26 mln zł z emisji spółka przeznaczy na inwestycje.


Autor: WP, portalspozywczy.pl
Data: 23-02-2010, 13:39

Sam Sylwester Cacek, główny akcjoariusz spółki zwiększył zaangażowanie do 41,83 proc. Prawie 44 proc. nowych akcji obejmą inwestorzy niezaangażowani w zarządzanie spółką.

- Emisję uważamy za duży sukces. Dokonaliśmy konwersji pożyczki podporządkowanej na kapitał, co było pierwotnym i najważniejszym celem emisji. Dodatkowo pozyskaliśmy blisko 26 mln zł, które umożliwią sprawną realizację naszych planów inwestycyjnych związanych z rozwojem sieci i zapewniają pokrycie najważniejszych potrzeb kapitałowych. Otworzyliśmy już restaurację Sphinx w Galerii Malta w Poznaniu, obecnie trwają prace inwestycyjne w nowych lokalizacjach w Opolu i Zgorzelcu. Zgodnie z zapowiedziami będziemy też obecni z Wookiem i Sphinksem w jednym z największych centrów handlowych - Porcie Łódź, którego otwarcie planowane jest na marzec. Tylko w pierwszym półroczu tego roku zamierzamy otworzyć przynajmniej 10 nowych restauracji - mówi Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezes zapowiedział, że wraz z Tomaszem Morawskim (posiada 17,45 proc. akcji) zadecydowali, że nie będą obejmować akcji w trzeciej turze zapisów.

- Zakładamy, że kolejne zapotrzebowanie na kapitał w Sfinksie będzie wynikało z realizacji długoterminowej strategii, którą mamy zamiar ogłosić w ciągu dwóch miesięcy. Jeśli jednak zaistnieje potrzeba dokapitalizowania spółki w ramach bieżącej działalności, wciąż jestem gotów objąć akcje do pełnej wartości emisji - deklaruje Sylwester Cacek.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 10:18:51