Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Aby poprawiać wyniki Ruch zamknął 826 punktów handlowych

Wyniki kolporterskiej spółki były w IV kwartale 2009 r. gorsze niż rok wcześniej - informuje Parkiet. Po raz kolejny skurczyła się też sieć sprzedaży: tym razem o 826 punktów, czyli o 2,7 proc. w porównaniu z III kwartałem. Ruch chce, by sieć była rentowna, zamyka więc placówki, które mają słabe wyniki - czytamy w dzienniku.


Autor: Parkiet
Data: 27-02-2010, 19:04

Przychody przedsiębiorstwa spadły w IV kwartale o 6,1 proc. rok do roku, do 967,4 mln zł, a jego strata operacyjna wyniosła 37,8 mln zł - informuje Parkiet. Receptą na złe wyniki jest restrukturyzacja i cięcie kosztów.

Firma walczy np. z przerostem zatrudnienia - w ubiegłym roku zakończyła kolejne grupowe zwolnienia. Redukcja etatów okazała się jednak bardziej kosztowna, niż zakładano - czytamy w dzienniku. Spółka miała na ten cel zawiązaną rezerwę w wysokości 22,6 mln zł, ale łączne koszty restrukturyzacji zatrudnienia wyniosły 33 mln zł, co odbiło się na wynikach - dodaje Parkiet.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaszkodziło im także utworzenie rezerw i odpisów na utratę wartości aktywów - na kwotę 27 mln zł - czytamy w gazecie.

Na wyniki spółki ma wpływ trudna sytuacja na rynku prasy, której sprzedaż się kurczy, oraz na samym rynku kolporterskim, gdzie wydawcy spierają się z kolporterami o to, jak powinny wyglądać rozliczenia za dystrybucję prasy - informuje Parkiet.

© Portal Spożywczy 2021-04-18 04:15:32