Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wrocław wystawia na sprzedaż atrakcyjne działki m.in. pod budowę centów handlowych

Po ubiegłorocznej klapie ze sprzedażą miejskich nieruchomości władze Wrocławia liczą na to, że w tym roku uda im się znaleźć kupców na kilka atrakcyjnych budynków i działek. Tegoroczne obniżki cen za budynki i grunty pod budowę hoteli, centrów handlowych czy biurowców mogą spowodować, że wiele z nich po kilku nierozstrzygniętych przetargach w końcu znajdzie nowych nabywców - czytamy na portalu gazeta.pl.


Autor: gazeta.pl
Data: 03-03-2010, 12:19

Zainteresowanie powinna wzbudzić działka przy ul. Maślickiej, na którą w tym roku miasto po raz pierwszy ogłosi przetarg. Prawie 13 tys. m kw. do sprzedaży powinno trafić w czerwcu. Jej właściciel może tam wybudować hotel albo duże centrum handlowe.

- Cena wywoławcza poniżej 5 mln zł może nawet zaskakiwać, biorąc pod uwagę, że w pobliżu powstają stadion i obwodnica. Ale być może to ma być taka sprzedaż na zachętę, by przyciągnąć tam także innych inwestorów. Pewnie wpłynął na to także fakt, że nadal brakuje tam infrastruktury - zastanawia się Stobniak.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W czerwcu do sprzedaży ponownie trafi grunt przy ul. Szczytnickiej. Działkę wystawiano już dwukrotnie: w maju ubiegłego roku z ceną wywoławczą ponad 11 mln zł i we wrześniu za prawie 9 mln zł. Teraz ma kosztować 7,8 mln zł.

Atrakcyjny dla inwestorów powinien być zwłaszcza czterokondygnacyjny zabytkowy budynek przy ul. Łaziennej, w którym do niedawna mieścił się Jazz Klub Rura. Dziś miasto chce za niego 8,680 mln zł, choć we wrześniu 2008 roku żądało niemal 22 mln zł. Przetarg na budynek przy ul. Łaziennej zaplanowano na kwiecień.

© Portal Spożywczy 2021-04-14 00:46:34