Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

USA negocjuje z Rosją w sprawie mięsa

W trzecim tygodniu lutego miały miejsce rozmowy przedstawicieli amerykańskiego przemysłu mięsnego z rosyjskimi władzami weterynaryjnymi - informuje FAMMU/FAPA.


Autor: FAMMU/FAPA
Data: 04-03-2010, 11:09

Celem rozmów było wypracowanie kompromisu w sprawie wznowienia eksportu wieprzowiny z USA do Rosji. Obecnie zakaz importu dotyczy prawie wszystkich większych amerykańskich zakładów. Przyczyną wprowadzenia embarga przez Rosjan był nadmierny poziom zawartości antybiotyków w mięsie wieprzowym, co jest niezgodne rosyjskimi przepisami w zakresie bezpieczeństwa żywności.

USA i Rosja są coraz bliżej podpisania porozumienia w sprawie nowego świadectwa zdrowia we wzajemnym handlu wieprzowiną. Władze obu krajów doszły również do porozumienia w sprawie nowego systemu zatwierdzania amerykańskich zakładów mięsnych na eksport do Rosji. Systemem będzie zarządzał Amerykański Departament Rolnictwa USDA. Amerykanie mają również nadzieję na wznowienie eksportu przez niektóre zakłady wykluczone ze względu na niespełnienie wymogów audytu przeprowadzonego przez Rosjan w 2008 r.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Część zakładów została również zawieszona w eksporcie ze względu na błędy w dokumentacji. Amerykanie opracują wkrótce zalecenia w tej sprawie i na tej podstawie przedstawią propozycję stronie rosyjskiej.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 10:00:42