Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

USA szukają nowych rynków zbytu dla drobiu

Po zablokowaniu eksportu do głównych odbiorców drobiu - Rosji i Chin, amerykańskie firmy drobiarskie szukają nowych rynków zbytu w Afryce i Indiach - podaje FAMMU/FAPA.


Autor: FAMMU/FAPA
Data: 05-03-2010, 12:46

Indie mogłyby stać się ważnym importerem drobiu z USA, jeśli Amerykanom udałoby się przekonać ten kraj do likwidacji protekcjonistycznych barier w handlu. Największe amerykańskie zakłady drobiarskie - Tyson Foods Inc. oraz Pilgrim's Pride Corp. wznowiły w tym roku produkcję po przestojach wywołanych kryzysem w 2009 r.

Czwarty pod względem wielkości producent drobiu w USA - Anderson Farms Inc. buduje obecnie nowy zakład produkcyjny w Kingston - w Północnej Karolinie, który rozpocznie działalność w 2011 r. Pomimo obecnych trudności, Amerykanie nie przekreślają jeszcze możliwości wznowienia wysyłek do Chin i Rosji - swoich największych dotychczasowych rynków zbytu.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Analitycy przewidują, że pomimo wzrostu samowystarczalności Rosji w zakresie produkcji drobiu, kraj ten zwiększy obroty handlowe z zagranicą po przystąpieniu do Światowej Organizacji Handlu (WTO). W sprawie wprowadzonego przez Rosję od stycznia br. zakazu importu amerykańskiego drobiu odkaŜanego chlorem, Amerykanie również liczą jeszcze na uzyskanie kompromisu.

W dn. 28 lutego rozpoczną się w Moskwie rozmowy amerykańsko-rosyjskie dotyczące ewentualnego wznowienia eksportu drobiu do Rosji.

© Portal Spożywczy 2021-04-18 05:17:30