Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Polacy coraz mniej pieniędzy wydają na żywność a więcej na przyjemności

Choć w kryzysie pensje Polaków rosły wolniej, a bezrobocie zaczęło rosnąć, to nasz kraj nie przestał się jednak zbliżać do bogatego Zachodu. Mniej wydawaliśmy na produkty pierwszej potrzeby takich jak jedzenie a więcej na przyjemności - informuje Gazeta Wyborcza.


Autor: Gazeta Wyborcza
Data: 16-03-2010, 08:58
fot. polomarket

Z danych zebranych przez Gazetę Wyborczą wynika, że Polacy coraz więcej pieniędzy będą wydawać na przyjemności kosztem podstawowych produktów m.in. takich jak żywność. W 1999 r. wydatki na jedzenie stanowiły w budżetach domowych około 31,6 proc. wszystkich wydatków. Według danych "GW" w tym roku udział wydatków Polaków na żywność w koszyku zakupowym ma wynieść już tylko 24,1 proc., czyli 7,5 proc. mniej niż 20 lat temu.

Jak informuje Gazeta Wyborcza w 1999 r. na alkohol i papierosy Polacy przeznaczali 6,4 proc. swojego budżetu, w tym roku na te cele przeznaczą 5,7 proc.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mimo spowolnienia częściej stołujemy się poza domem, jeździmy na wycieczki, nocujemy w hotelach, chodzimy do kina, co powoduje, że udział przyjemności w wydatkach Polakach wzrósł kilkakrotnie.

© Portal Spożywczy 2021-04-14 00:59:28