Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Badania dla Tesco: Ludzie powyżej 55 roku życia często są na permanentnej diecie

Jedna trzecia brytyjskich dorosłych, 14,5 milionów ludzi, przyznaje, że stale poddaje się rygorom jakiejś diety, wynika z najnowszych badań na zlecenie Tesco. Co ciekawe jednak - choć może nie wprawia w zdziwienie biorąc pod uwagę związek między starzeniem się i przyrostem masy ciała o grupę wiodącą w tej dziedzinie są osoby powyżej 55 roku życia.

Mężczyźni i kobiety w tej grupie wiekowej najchętniej i najczęściej przechodzą na dietę - czynią to każdego miesiąca. Ponad jedna trzecia (35%) seniorów zaś regularnie sprawdza swoją wagę. 15 procent próbuje ograniczyć ilość kalorii przyjmowanych każdego dnia - to dwukrotnie większy odsetek niż w pozostałych grupach wiekowych. Tylko osiem procent osób w wieku 25 - 34 lata, a sześć procent w wieku 18 - 24 także codziennie dba o odpowiednią kaloryczność swoich posiłków.

Badanie ujawniło również, że seniorki są tak zaniepokojone rozrastającą się talią, że więcej niż jedna na dwadzieścia spędza ponad niż trzy godziny dziennie martwiąc się o swoją figurę.

Pomimo narodowej obsesji odchudzania, raport rządu na temat otyłości w Wielkiej Brytanii nie jest krzepiący. Stwierdza on, że 70.000 żyć udałoby się ocalić, jeśli Brytyjczycy przestrzegaliby prostych wytycznych zdrowego odżywiania się. Autorzy sprawozdania szacują ponadto, że w 2050 roku 60 procent obywateli będzie miało nadwagę. Dla porównania dziś odsetek ten wynosi 28 procent.© Portal Spożywczy 2021-08-02 13:35:10