Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Ibiza Ice Cafe chce mieć docelowo kilkadziesiąt lokali

Ibiza Ice Cafe, operator lodziarnio-kawiarni, który w piątek zadebiutował na rynku NewConnect, docelowo chce mieć kilkadziesiąt lokali - powiedział na uroczystości debiutu Tomasz Haligowski, prezes spółki.

Obecnie spółka prowadzi jeden lokal, we Wrocławiu. Docelowo w tym roku spółka chce uruchomić co najmniej 3 lokale własne. W kwietniu zamierza otworzyć lokal w Galerii Malta w Poznaniu, a na przełomie maja i czerwca w Starym Browarze w Poznaniu.

Zakłada, że do końca 2011 roku jej sieć liczyć będzie 8-9 placówek. - Chcemy otwierać co najmniej 4-5 lokali rocznie, a docelowo chcemy mieć kilkadziesiąt lokali - powiedział prezes.

Firma chce się też rozwijać poprzez franczyzę.
Lodziarnio-kawiarnie spółki lokalizowane będą w galeriach handlowych i centrach dużych miast.

"Szacujemy, że wartość rynku lodów to 1 mld zł, a rynek kawiarni wart jest 4 mld zł. Rynek rośnie o 10 proc. w skali roku" - powiedział prezes Haligowski.
Spółka przydzieliła 3.915.333 akcji serii B, po cenie emisyjnej 0,30 zł za akcję. Firma pozyskała z oferty prywatnej 1,17 mln zł. Środki planuje przeznaczyć na tegoroczne otwarcia lokali własnych i rozruch programu franczyzy.

Prezes spółki powiedział PAP, że spółka nie widzi problemu z finansowaniem dalszego rozwoju sieci. Nie wyklucza, że do spółki wejdzie inwestor finansowy.

Ibiza Ice Cafe zanotowała w 2009 roku 0,82 mln zł straty netto przy przychodach w wysokości 0,69 mln zł.

Spółka prognozuje, że w tym roku jej przychody wzrosną do 1,89 mln zł, a zysk netto wyniesie 0,38 mln zł. W 2011 roku przychody mają wynieść 5,63 mln zł, a zysk netto 1,13 mln zł.

Pakiet kontrolny Ibiza Ice Cafe jest w rękach funduszu Privilege Capital Management. Po emisji prywatnej do nowych akcjonariuszy należy około 30 proc. akcji spółki.© Portal Spożywczy 2021-08-06 06:16:07