Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes PH Rolnik: W trudnych czasach trzeba umieć dopasować cenę i ofertę do potrzeb rynku

- Ten rok nie będzie jeszcze łatwy, po kryzysie branża będzie powoli dochodzić do siebie. Bardziej znaczącego odbicia spodziewam się dopiero w przyszłym roku. Priorytetem na ten rok jest dla nas utrzymanie obrotu nawet kosztem marży. W trudnych czasach trzeba umieć pójść na kompromis, jeśli się chce utrzymać na rynku, który jest coraz bardziej konkurencyjny - mówi serwisowi portalspozywzy.pl Józef Rolnik.

Prezes firmy Rolnik, która zajmuje się produkcją przetworów owocowo-warzywnych, przyznaje, że obecnie bardzo widoczna jest duża presja rynku na niskie ceny. 

- W okresie spowolnienia i w czasie wychodzenia z niego ważne jest, żeby pilnować swoich rynków zbytu i dopasować ceny do oczekiwań rynku. Nie warto na siłę walczyć o wysoką marżę, kiedy konkurencja jest bardzo silna a konsumenci preferują zakupy w najtańszych dyskontach - mówi Józef Rolnik.

W tym roku Rolnik zapewnia, że będzie walczyć o utrzymanie ubiegłerocznych przychodów ze sprzedaży nawet kosztem marży. W ubiegłym roku Rolnik miał podobne wyniki finansowe do tych, jakie osiągnął w 2008 r. Wóczas firma miała 200 mln zł przychodów ze sprzedaży i 6 mln zł zysku netto.

 © Portal Spożywczy 2021-07-31 10:29:45