Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Zapis czarnych skrzynek zostanie podany do wiadomości publicznej

Piloci prezydenckiego samolotu, który w sobotę rozbił się pod Smoleńskiem wiedzieli, że się rozbiją - wyjawił cytowany przez TVN24 prokurator generalny Andrzej Seremet dodając, że zapis z "czarnych skrzynek" zostanie ujawniony. Upublicznione nie zostaną tylko "treści intymne" - zaznaczył.

- Na podstawie danych, które są obecnie w dyspozycji prokuratorów możemy przyjąć, że załoga miała świadomość zbliżającej się nieuchronnie katastrofy, wywołanej chociaż tym, że nastąpił wstrząs samolotu związany z uderzeniem skrzydła samolotu o drzewa, co jest ustaleniem niepodlegającym dyskusji - powiedział w czwartek Seremet w TOK FM.

 O takich ustaleniach mówił też w środę Smoleńsku Naczelny Prokurator Wojskowy płk Krzysztof Parulski. Treści zapisu rozmów z "czarnej skrzynki" NPW nie ujawnił.

Seremet zaznaczył, że treść "czarnych skrzynek" zostanie podana do publicznej wiadomości, jednak z wyłączeniem treści, których "ze względów intymnych nie powinno się ujawniać".© Portal Spożywczy 2021-08-04 13:59:01