Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Rozpoczęła się ekshumacja szczątków Stanisława Pyjasa

- Na cmentarzu w Gilowicach rozpoczęła się we wtorek rano ekshumacja szczątków Stanisława Pyjasa - poinformował PAP we wtorek szef pionu śledczego krakowskiego IPN prok. Piotr Piątek.

"Ekshumacja rozpoczęła się tuż przed godz. 7 rano. Prawdopodobnie potrwa bardzo długo, zarówno ze względu na uwarunkowania techniczne na samym cmentarzu, jak i fakt, że chcemy wszystko przeprowadzić bardzo dokładnie" - powiedział PAP prok. Piatek.

Jak zapowiadał IPN, ekshumacja szczątków Stanisława Pyjasa objęta jest tajemnicą ze względu na dobro rodziny i dobro postępowania.

Ciało Stanisława Pyjasa znaleziono 7 maja 1977 r. w bramie kamienicy przy ul. Szewskiej w Krakowie. Prokuratura umorzyła wówczas śledztwo, podając, że Pyjas "spadł ze schodów". Śledztwo wznowiono w 1991 r., a potem jeszcze kilkakrotnie podejmowano i umarzano z powodu niemożności wykrycia sprawców. Według ustaleń, Stanisław Pyjas został śmiertelnie pobity. Śledztwo krakowskiego IPN jest już piątym śledztwem ws. śmierci Pyjasa.© Portal Spożywczy 2021-08-02 14:43:49