Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Zakłady mięsne PMB wystawione na sprzedaż?

Z nieoficjalnych informacji "Parkietu" wynika, że ruszyła sprzedaż firmy PMB. Kto może ją kupić? Na rynku mówi się o Animeksie, Sokołowie i PKM Dudzie - czytamy w Parkiecie.

Jak podaje Parkiet, termin składania ofert upływa z końcem maja. W czerwcu ma być już wyłoniona krótka lista firm, a następnie ruszą negocjacje z potencjalnymi kupcami.

Kilka miesięcy temu negocjacje w sprawie przejęcia PMB prowadził Mispol. - Były w fazie zaawansowanej. Ostatecznie nie zaowocowały jednak decyzją z obu stron - mówiła wtedy serwisowi portalspozywczy.pl Mirosława Achinger, prezes Mispolu.

Obecnie największymi udziałowcami białostockiej spółki są Polskie Towarzystwo Finansowo-Inwestycyjne (46 proc.) oraz LS Invest (też 46 proc.). Jak informuje Parkiet - to właśnie te podmioty zamierzają sprzedać akcje.

PMB SA to jeden z największych zakładów mięsnych w Polsce. Sprzedaż jego produktów to około 200 ton wędlin i mięsa dziennie. Zatrudnia blisko tysiąc wykwalifikowanych pracowników w zakładzie zajmującym powierzchnię prawie 11 hektarów. Jako jedyny zakład w Polsce, PMB posiada linię do uboju koszernego.© Portal Spożywczy 2021-07-28 20:10:08