Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

MSP: Polscy inwestorzy zainteresowani uzdrowiskami

Polscy inwestorzy są zainteresowani udziałem w prywatyzacji branży uzdrowiskowej - poinformowała PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid. Dodała, że obecnie prowadzona jest prywatyzacja z udziałem inwestorów wobec 10 spółek uzdrowiskowych.

Prywatyzacja siedmiu uzdrowisk znajduje się na etapie składania przez inwestorów ofert wiążących, a w przypadku trzech pozostałych przyjmowane są oferty wstępne - wyjaśniła wiceszefowa resortu skarbu.

Schmid spodziewa się zakończenia prywatyzacji tych uzdrowisk w trzecim kwartale tego roku.

Resort skarbu poinformował w czwartek, że do MSP wpłynęły trzy oferty wiążące na zakup Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. To największy w kraju kompleks uzdrowiskowy, położony w województwie dolnośląskim. Oferty złożyli: Zespół Uzdrowisk Polskich - Polanica Zdrój SA, Dopico sp. z o.o. w Warszawie oraz KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych we Wrocławiu. Ten ostatni inwestor przekazał również do MSP ofertę wiążącą w sprawie kupna Uzdrowiska "Połczyn" w Połczynie Zdroju.

Do resortu skarbu wpłynęły ponadto dwie oferty wstępne dotyczące uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim, trzy - w sprawie uzdrowiska w Przerzeczynie Zdroju i jedna dla spółki w Wieńcu Zdroju.

Na początku maja resort skarbu otrzymał również oferty wiążące w sprawie uzdrowisk w Świeradowie Zdroju, Ustroniu, Jeleniej Górze i "Solanki" w Inowrocławiu. Inwestorzy mają czas do 24 maja na składanie ofert wiążących na zakup uzdrowiska Szczawno-Jedlina.© Portal Spożywczy 2021-08-02 13:14:56