Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Grupa Handlowa Emperia włącza się do akcji pomocy powodzianom

Od wtorku, 25 maja w supermarketach Stokrotka w całej Polsce wspólnie z Caritas organizowane będą zbiórki żywności trwałej, chemii gospodarczej i środków higieny osobistej.

Spółka dystrybucyjna Tradis wspólnie Caritas i PCK wyśle na zalane tereny transporty wody, żywności i środków higieny osobistej (planuje wysłać co najmniej 8 ciężarówek darów).

Do zalanej w 90 proc. gminy Wilków na Lubelszczyźnie pierwszy transport wyruszył już w niedzielę z oddziału w Puławach. Była to głównie trwała żywność i woda pitna. Kolejna ciężarówka zwiezie tam dary w poniedziałek wieczorem. Na wtorek lub środę planowany jest transport dla powodzian z okolic Płocka.

Franczyzobiorcy sieci Groszek w najbliższych dniach przeprowadzą w swoich placówkach zbiórki żywności, które następnie poprzez Caritas przekażą powodzianom.

W dniach 25-28 maja w centrali Grupy Handlowej Emperia przy ul. Mełgiewskiej 7-9 oraz centrali makroregionu Tradis przy ul. Metalurgicznej 30 odbędzie się zbiórka darów rzeczowych organizowana wśród pracowników. Dary zostaną przekazane PCK, który dostarczy je do najbardziej potrzebujących.© Portal Spożywczy 2021-08-06 04:18:35