Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Były dyrektor generalny Heinekena w Europie Środkowej pokieruje Grupą Żywiec

Grupa Żywiec ma nowego prezesa. Od 1 sierpnia funkcję tę sprawuje Xavier Belison, były dyrektor generalny Heineken Central Europe.


Autor: portalspozyczy.pl
Data: 03-08-2010, 23:30
Dotychczasowy prezes, Christopher Barrow (na zdjęciu) będzie kierował Heienekenem w Brazylii

Xavier Belison znaczną część kariery zawodowej spędził w Europie Środkowej, pracując dla firmy Masterfoods a następnie dla Heinekena na stanowisku dyrektora generalnego Heineken Central Europe. Kierował działaniami firmy na terenach Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Rumunii, Serbii, Bułgarii, Chorwacji, Austrii, Macedonii i Kazachstanu.

Pod kierownictwem Xaviera Belisona udział Heinekena w regionie Europy Środkowej zwiększył się z 19% do 25%, a sprzedaż wzrosła z 12 do 16 milionów hektolitrów nie tylko w wyniku akwizycji i ale w równym stopniu także dzięki rozwojowi organicznemu. W czasie jego zarządów Heineken wzmocnił również swoją pozycję w Rumunii, Czechach i Serbii.

Według przedstawicieli Grupy Żywiec, dzięki powyższym doświadczeniom Xavier Belison ma doskonały obraz polskiego rynku piwa.

Na stanowisku Prezesa Zarządu Grupy Żywiec Xavier Belison zastąpił Christophera Barrowa, który został powołany do kierowania reprezentacją Heinekena w Brazylii. Zmiana na tym stanowisku jest związana z przejęciem przez Heinekena brazylijskiego koncernu FEMSA Cerveza.

 

© Portal Spożywczy 2020-07-11 10:02:11