Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Właściciel sieci Biedronka będzie dostarczał żywność do polskich sklepów pociągami

Biedronka kupuje wyposażony w komory chłodnicze pociąg towarowy, którym Jeronimo Martins będzie przewozić towary do Polski. Do końca tego roku spółka Takargo, odpowiedzialna za budowę pociągu, będzie mieć 14 lokomotyw, które umożliwią transport wagonów o łącznej masie ponad 1200 ton. Część z nich będzie przewozić towary dla Biedronki - informują "Wiadomości handlowe".


Autor: wiadomoscihandlowe.pl
Data: 04-11-2010, 11:29

Przewozy kolejowe dla Biedronki mogą przyczynić się do zwiększenia asortymentu portugalskich towarów w jej dyskontach. Jak dotychczas stanowi on mniej niż 5 proc. wszystkich wyrobów. Chodzi m.in. o wina, gruszki, oliwy, ciastka, a także sosy.

Jak informują "WH" poza produktami spożywczymi, w specjalnym pociągu Jeronimo Martins mogą znaleźć się również artykuły gospodarstwa domowego oraz środki higieny. Firma Takargo, która obsługiwać będzie transport do granicy z Francją, już przewozi na innych liniach kolejowych papier oraz detergenty i inne wyroby chemiczne.

Według "WH" zanim pierwszy pociąg z towarem dla Biedronki wjedzie na polskie tory, eksperci zastanawiają się, co pociąg zabierze w drodze powrotnej do Portugalii. Największe szanse na przestrzeń w wagonach firmy JM mają artykuły z Polski dostępne w sieci supermarketów Pingo Doce - czyli sery Mlekovity i jogurty firmy Bakoma, sprzedawane pod marką własną, ale także wędliny, ogórki konserwowe oraz wódka i piwo. Produktami znad Wisły, które mają duże szanse na podbicie Półwyspu Iberyjskiego, są jabłka.

© Portal Spożywczy 2020-07-15 04:47:15