Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Uwaga palacze - wchodzi zakaz palenia w pubach i restauracjach! Od dziś obowiązuje nowe prawo

W poniedziałek wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych - przypomina Puls Biznesu. Wprowadza ona zakaz palenia w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, zakładach pracy, obiektach sportowych, na uczelniach oraz w innych pomieszczeniach użytku publicznego (za wyjątkiem wydzielonych palarni).


Autor: Puls Biznesu
Data: 15-11-2010, 07:59

Co ciekawe, firmy tytoniowe bardziej niż wchodzącego w życie zakazu palenia w miejscach publicznych obawiają się skutków zbliżającej się podwyżki akcyzy, która ma być dużo wyższa, niż wynikało z zapowiedzi fiskusa.

- Nie spodziewamy się znaczącego wpływu tej nowelizacji na rynek tytoniowy. Dotknie ona raczej właścicieli lokali gastronomicznych i sklepów, a nie producentów - zauważa cytowany przez Puls Biznesu Przemysław Filipowicz, dyrektor ds. prawnych i korporacyjnych JTI Polska. I dodaje, że z większym niepokojem branża obserwuje dążenia rządu do wysokiej podwyżki stawki akcyzy i minimalnej akcyzy od 1 stycznia 2011 r., która wymusi wysokie podwyżki cen papierosów i doprowadzi do zmniejszenia się legalnego rynku i wzrostu szarej strefy.

© Portal Spożywczy 2020-10-24 03:12:28