Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Obama ułaskawił dwa indyki

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama symbolicznie ułaskawił w środę dwa indyki, wyrażając radość, że pozwoli to uniknąć w tym miesiącu "przynajmniej jednej masakry". Było to nawiązanie do klęski Demokratów w wyborach parlamentarnych.


Autor: PAP
Data: 25-11-2010, 06:59

"Spada na mnie jako na przywódcę najpotężniejszego państwa świata obowiązek ułaskawienia dwóch indyków" - powiedział Obama w przeddzień Święta Dziękczynienia w ogrodzie różanym Białego Domu w obecności swoich córek Sashy i Malii oraz jednej z bohaterek dnia, gigantycznej, 20-kilogramowej indyczki o imieniu Apple.

"Pozwólcie, że wyznam, iż z wielką przyjemnością zapobiegam w listopadzie przynajmniej jednej masakrze" - zażartował Obama trzy tygodnie po wyborach, w których Demokraci stracili większość w Izbie Reprezentantów.

Zgodnie ze zwyczajem wprowadzonym przez Johna Kennedy'ego prezydenci amerykańscy "ułaskawiają" jednego lub dwa indyki w przeddzień Święta Dziękczynienia, w które tradycyjnie jada się indyka.

Dwa 21-tygodniowe ptaki Apple i Cider przejdą dzięki temu na beztroską emeryturę w ogrodach Mount Vernon, rezydencji pierwszego prezydenta USA George'a Washingtona.

Ułaskawione przez prezydenta indyki przyjmował zwykle park rozrywki Disneyland w Kalifornii, ale w tym roku po raz pierwszy zerwał z tą tradycją.

© Portal Spożywczy 2020-07-15 01:03:19