Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Oshee zaprzecza: Nie prowadzimy żadnych rozmów dotyczących przejęcia marki Tiger

- Kategorycznie zaprzeczamy jakoby Firma OSHEE prowadziła jakiekolwiek rozmowy związane przejęciem marki TIGER - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Dominik Doliński, członek zarządu Oshee Polska. Odpowiada w ten sposób na sugestie ze strony FoodCare, jakoby działania Dariusza Michalczewskiego podjęte w ostatniach dniach mogły być zwiazane z planami uruchomienia samodzielnej produkcji napoju Tiger. Plany, w których pomóc mieliby przedstawiciele Oshee.


Autor: WK, portalspozywczy.pl
Data: 14-12-2010, 10:01

Obecni właściciele Oshee jeszcze kilka lat temu pracowali w FoodCare. Odeszli i stworzyli własną spółkę napojową, produkującą napoje izotoniczne, stając się jednocześnie konkurencją dla FoodCare.

Tymczasem, w związku z wejściem do FoodCare komornika, pojawiają się liczne sugestie, kto mógłby zająć się produkcją napoju, jeśli rzeczywiście spółka musiałaby z niej zrezygnować. Dariusz Michalczewski niejednokrotnie mówił, że zgłaszają się do niego liczne firmy, chętne do podjęcia się tego zadania. Także FoodCare w przesłanym komunikacie sugeruje, że być może ich dotychczasowy partner pracuje nad planem uruchomienia samodzielnej produkcji napoju.

- Pan Michalczewski może wykorzystać powiązania biznesowe jakie łączyły go z właścicielami spółki Oshee - podała Agnieszka Krawczyńska z agencji TBWA, obsługującej FoodCare.

Wskazuje jednocześnie, że Dariusz Michalczewski współpracował z konkurentami FoodCare. Zarówno Dominik Doliński, jak i Dariusz Gałęzewski wraz z bliskim współpracownikiem Dariusza Michalczewskiego, Tomaszem Wolsztyniakiem (z Fundacji Równe Szanse), tworzyli spółkę Lili Express.

- Kategorycznie zaprzeczamy jakoby firma Oshee prowadziła jakiekolwiek rozmowy związane przejęciem marki Tiger. Wszelkie informacje związane z tą sprawą są bezpodstawne i mijają się z prawdą. Nasza firma realizuje strategię w zakresie marek Oshee ,Oshee Vitamin Shot oraz Style Water i obecnie nie zakłada wprowadzenia do portfolio produktu typu energy drink - podkreśla tymczasem Dominik Doliński.

Zdaniem niektórych przedstawicieli branży, spółka Oshee może być zbyt mała, by odważyć się na produkcję i dystrybucję takiego giganta jak Tiger. Jednak, jak podkreślają inni, być może uczestniczy w rozmowach z większymi graczami. Wśród potencjalnych partnerów wymienia się m.in. PepsiCo, którego spółka zależna Stokley Van Camp od 2009 r. ma prawo do marki Gatorade Tiger. Jeśli faktycznie to Pepsi (lub spółki zależne) zajęłyby się produkcją Tigera, układ sił na polskim rynku mógłby znacząco się zmienić. Warto pamiętać, że PepsiCo rozmawia cały czas z Maspeksem - firmy chcą stworzyć napojową spółkę joint venture. Według niektórych przedstawicieli branży, docelowo Pepsi będzie chciało przejąć najbardziej popularne w Polsce marki sokowo-napojowe, takie jak Tymbark czy Kubuś.

© Portal Spożywczy 2020-05-31 21:13:23