Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Ekspert: Inwestycja w Żabkę to „ruch wyprzedzający" Tesco i Carrefoura

- Miejsce w segmencie hipermarketów jest praktycznie wyczerpane, jest jeszcze w mniejszych formatach, w których już obie firmy działają, ale inwestycja w Żabkę byłaby dla obu operatorów ucieczka do przodu - mówi Krzysztof Badowski, partner zarządzający w firmie doradczej Roland Berger, komentując ostatnie doniesienia o zainteresowaniu Carrefoura i Tesco siecią Żabka.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 16-12-2010, 20:55
Krzysztof Badowski, partner zarządzający w firmie doradczej Roland Berger

Jak zaznacza Krzysztof Badowski trudno jest w tej chwili mówić o szczegółach technicznych takiej transakcji, jak również o samym zainteresowaniu Tesco czy Carrefoura. Jednak według eksperta w punktu widzenia walki konkurencyjnej jest to mocny krok do przodu.

- Trzeba pamiętać o tym, że walka pomiędzy detalistami przenosi się do coraz mniejszych formatów. Wspomniane Carrefour i Tesco zarówno światowo, jak i w Polsce operują już w kilku formatach. I należy oczekiwać, ze strategie oparte na multiformatowosci będą bardzo zauważalnym trendem w przyszłości naszego detalu - tłumaczy przedstawiciel firmy Roland Berger.

- Dlatego zarówno z punktu widzenia gracza francuskiego, jak i gracza brytyjskiego taki „ruch wyprzedzający" ma duży sens biznesowy. Miejsce w segmencie hipermarketowym jest praktycznie wyczerpane, jest jeszcze miejsce w mniejszych formatach, w których już obie firmy działają, ale inwestycja w Żabkę byłaby dla obu operatorów ucieczka do przodu. Z implikacjami strategicznymi - czyli uzyskaniem wiodącej pozycji w formacie convenience oraz operacyjnymi - czyli uzyskanie dodatkowej skali w działaniu - wyjaśnia Krzysztof Badowski.

© Portal Spożywczy 2020-08-07 02:43:15