Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Producent Żołądkowej Gorzkiej wkrótce wejdzie na GPW?

W pierwszej połowie przyszłego roku Stock Spirits, właściciel dawnego Polmosu Lublin, może trafić na giełdę - wynika z informacji agencji Bloomberg, na które powołuje się Parkiet.


Autor: Parkiet
Data: 20-12-2010, 07:50
Wśród czołowych w Polsce marek należących do Stock Spirits jest Żołądkowa Gorzka.

Wartość oferty może sięgnąć 800 mln zł - informuje Parkiet i wyjaśnia, że chodziłoby o sprzedaż starych papierów przez obecnego właściciela - amerykański fundusz Oaktree Capital Management

Pod koniec listopada zaczął firmie doradzać w opracowaniu dalszych kierunków rozwoju Credit Suisse - przypomina gazeta. Jednym z tych kierunków może być wprowadzenie spółki na giełdę - poinformował wtedy Stock Spirits w komunikacie. Także analitycy są zdania, że czas sprzedaży alkoholowego biznesu poprzez giełdę nadchodzi nieuchronnie, nadchodzi czas na realizację zysków z inwestycji w firmę.

Jak mówi Parkietowi Łukasz Wachełko, analityk Deutsche Bank Securities, oprócz sprzedaży spółki na giełdzie, istnieje też opcja sprzedaży biznesu inwestorowi strategicznemu, ale nie ma zbyt wielu kandydatów, którzy mogliby przejąć Stock Spirits. Otwarte pozostaje też pytanie, gdzie będą notowane akcje spółki. Stock Spirits jest zarejestrowane w Wielkiej Brytanii i tam znajduje się siedziba firmy. Eksperci wypowiadający się na łamach dziennika twierdzą jednak, że Oaktree zdecyduje się wprowadzić firmę na GPW.

© Portal Spożywczy 2020-10-28 10:02:39