Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Dzierżawca toruńskiego Polmosu proponuje 8 mln zł

Krzysztof Mielewczyk dzierżawca fabryki Polmosu zaproponował syndyk Katarzynie Fuks 8 mln zł za Polmos - podaje Gazeta Wyborcza. Ma jednak konkurencję, firmę Aqua Life, która proponuje 21,2 mln zł. Ta jednak, aby być dopuszczoną do rozmów poza przetargiem, musi do końca roku wpłacić 10-procentowy zadatek. Mielewczyk spodziewa się, że tego nie zrobi.


Autor: Gazeta Wyborcza Toruń
Data: 29-12-2010, 09:37
Obecnie w toruńskim Polmosie powstaje F Vodka

Katarzyna Fuks potwierdza, że rozmawiała z Mielewczykiem o sprzedaży fabryki, ale nie otrzymała żadnej pisemnej oferty - podaje dziennik.

Tymczasem dzierżawca grozi, że jeżeli jego propozycja zostanie odrzucona, wypowie umowę dzierżawy i wycofa się z biznesu. W zakładzie produkuje trunki pod szyldem Fabryka Wódek Kopernik. Stąd do sklepów trafiają m.in. wódki Palycot i F. - przypomina gazeta.

Do redakcji Gazety Wyborczej dotarł jednak sygnał, że już dziś produkcja jest zawieszona, Mielewczyk nie płaci za dzierżawę zakładu, towar zalega na magazynach, a pracownicy nie dostają pieniędzy i są zwalniani. Mielewczyk zapewnia jednak, że produkcja odbywa się normalnie, pracownicy mieli wolne jedynie w Wigilię. Syndyk zdradza tymczasem, że także z nią dzierżawca nie jest rozliczony.

czytaj także:
Jest chętny na toruński Polmos. Dotychczasowy dzierżawca wietrzy spisek

© Portal Spożywczy 2020-10-24 02:06:16