Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Pol-Mak inwestuje w produkcję, chwilowo rezygnuje z giełdy

Producent makaronów Pol-Mak na ten rok zapowiedział inwestycje rzędu ponad 2 mln zł. - W II półroczu ub.r. podpisaliśmy umowę na blisko 2 mln zł dotacji, która dotyczy budowy magazynu oraz zakupu nowej linii produkcyjnej - mówi Dominik Polak, wiceprezes Pol-Maku.


Autor: Weronika Kreczko, www.portalspozywczy.pl
Data: 15-01-2011, 10:36
Dominik Polak, wiceprezes Pol-Maku

Magazyn w Ludwinie na Lubelszczyźnie, obok zakładu produkcyjnego, ruszył w sierpniu ub.r. Jest przystosowany do ok. 1,6 tys. miejsc paletowych. Wyposażony jest w regały przepływowe. Dodatkowo został w pełni zinformatyzowany. Jego budowa i uruchomienie kosztowało ok. 1,5 mln zł. Poza tym spółka zakupiła m.in. samochody. Łącznie wydała ok. 1,75 mln zł.

- Dotacja pokrywa połowę naszych wydatków inwestycyjnych, które przewidzieliśmy na 4 mln zł. Pozostałą kwotę wydamy w I półroczu 2011 r. na zakup nowoczesnej linii produkcyjnej - mówi Dominik Polak.

Linia ma zwiększyć moce produkcyjne spółki o ok. 30% oraz umożliwić wprowadzenie innowacji w portfolio Pol-Maku.

W związku z otrzymaniem dotacji, spółka zrezygnowała z planów giełdowych. - To dofinansowanie dodało nam skrzydeł, obecnie odkładamy debiut na bliżej nieokreślony czas - wskazuje Dominik Polak. W 2008 r. producent makaronu chciał pozyskać z emisji nawet 6-8 mln zł. Dziś wiceprezes zaznacza, że jeśli pojawią się nieprzewidziane możliwości wymagające większego finansowania, Pol-Mak rozważy pozyskanie funduszy z giełdy. - Obecnie stawiamy jednak na rozwój organiczny - dodaje.

 

© Portal Spożywczy 2020-10-21 18:03:25