Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Galerie handlowe w dużych miastach coraz mniej popularne wśród najemców

Podaż nowoczesnej powierzchni handlowej dostarczonej w 2011 r. będzie znacznie niższa niż w latach poprzednich. Spadek podaży nowych centrów handlowych w największych miastach Polski z pewnością przełoży się na zwiększone zainteresowanie najemców głównymi ulicami handlowymi, co już zresztą możemy zaobserwować - komentuje Tomasz Zydorek, specjalista w Dziale Handlowym Colliers Int.


Autor: pr
Data: 24-01-2011, 13:33

Jak podaje specjalista Colliers Int., odwrotny trend obserwujemy natomiast w mniejszych miastach, w których podaż nowych centrów handlowych będzie większa, co z kolei może spowodować spadek zainteresowania ulicami handlowymi w tych miastach.

Ceny najmu za lokale w Warszawie i większych miastach Polski są stabilne i kształtują się na podobnym poziomie co rok wcześniej. Colliers Int. prognozuje wzrost ich wartości w roku 2011, jednakże nie będą to takie wzrosty, jak dotychczas. Najemcy są mądrzejsi o doświadczenia sprzed dwóch lat i staranniej kalkulują potencjalne zyski i straty.

Z kolei ceny najmu za lokale w mniejszych miastach znacznie spadły, a wzrost ilości wolnych powierzchni handlowych nie wróży wzrostu ich wartości.

Nadal największą aktywnością przy głównych ulicach handlowych miast wykazują sieci gastronomiczne, szczególnie kawiarnie.

© Portal Spożywczy 2020-10-25 23:11:36