Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W 2010 r. firma Profi zanotowała 2-3 proc. wzrost sprzedaży

Według wstępnych szacunków producent dań gotowych, zup i pasztetów drobiowych firma Profi zanotowała w 2010 r. wzrost sprzedaży. - Oficjalne wyniki będziemy znali dopiero w połowie lutego. Mogę jednak powiedzieć, że w 2010 r. sprzedaż naszej firmy była na poziomie tej z ubiegłego roku, z lekką tendencją wzrostową. Oceniam, że wzrosła o 2-3 proc. - mówi Jerzy Koszarny, prezes zarządu firmy Profi.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 28-01-2011, 09:37
Jerzy Koszarny, prezes zarządu firmy Profi

Według prezesa wpływ na wyniki firmy w 2010 r. miał m.in. sytuacja na rynku, która spowodowała, że konsumenci rzadziej decydowali się na zakup dań gotowych.

Pytany o sytuację na rynku surowcowym, Jerzy Koszarny stwierdził, że największym problemem w ostatnim czasie były wysokie notowania cen drobiu, a także rosnące ceny mediów (red. m.in. energii, wody, gazu), które wpłynęły na wzrost kosztów działalności firmy.

Jak serwis portalspozywczy.pl pisał kilka dni temu firma Profi przeznaczy w tym roku na inwestycje 8 mln zł. Fundusze zostaną zainwestowane m.in. w budowę nowego magazynu, zakupu linii produkcyjnych, a także rozwój nowych produktów.

- Mamy już zatwierdzony plan inwestycyjny na rok 2011. W sumie wydatki sięgną 8 mln zł - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Jerzy Koszarny. - W tym roku planujemy wybudować nowy magazyn wyrobów gotowych. Zainwestujemy także w nowe bardziej wydajne i nowocześniejsze linie do produkcji zup i pasztetów. Będziemy rozwijać także nasze produkty, ale o tym powiedzieć jeszcze nie mogę - dodaje.

Spółka Profi ma obecnie ok. 50 proc. polskiego rynku pasztetów drobiowych. Firma produkuje także mielonki wieprzowe i wieprzowo-drobiowe oraz pasty rybne. Profi jest uznanym producentem dań gotowych, w tym zup, dań mono i duodań, oferuje także produkty gotowe do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Wiosną 2009 roku firma wprowadziła do sprzedaży dania gotowe w słoikach.

© Portal Spożywczy 2020-07-11 19:54:48