Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Unia dofinansowuje platformy B2B

W kwietniu odbędzie się nabór wniosków do działania 8.2. dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców chcących zwiększyć efektywność współpracy poprzez systemy B2B.


Autor: portalspozywczy.pl/ pr
Data: 28-01-2011, 14:12

W zeszłym roku wnioski o dofinansowanie z działania 8.2 złożyło ponad tysiąc firm na łączną kwotę prawie 500 mln zł. Indywidualnie otrzymać można od 20 tys. do nawet 2 mln zł. W przeciwieństwie do roku ubiegłego, w którym odbył się tylko jeden nabór, w 2011 przewidziano dwie tury. Pierwsza szansa na dofinansowanie pojawi się już w kwietniu - zgłoszenia będzie można składać przez cały miesiąc. Kolejna okazja pojawi się dopiero we wrześniu.

Planując projekt warto wiedzieć, że w zeszłym roku weszły w życie nowe kryteria oceny wniosków. Istotną zmianą jest ocena punktowa na podstawie tzw. kryteriów fakultatywnych. Przykładowo, przedsiębiorca zwiększa swoje szanse na dofinansowanie wykazując współpracę z minimum jednym partnerem zagranicznym. Premia punktowa przysługuje również firmom współpracującym z kontrahentami od co najmniej roku.

© Portal Spożywczy 2020-08-14 16:00:56