Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Zastępca prezesa Kade: Spożycie kawy w Polsce będzie rosło, mimo podwyżek cen

- Ceny na rynkach kawy surowej od maja 2010 roku wzrosły o ok. 65 proc. Obecnie obserwujemy powolny wzrost cen w sklepach, lecz jest to spowodowane podpisanymi długoterminowymi kontraktami, gwarantujące niższe, jeszcze sprzed podwyżek, ceny - mówi Jan Dominowski, zastępca prezesa spółki Kade.


Autor: Paulina Mroziak, portalspozywczy.pl
Data: 09-02-2011, 10:44
fot. Coffee Promotion

Firma Kade nie planuje obecnie dużych podwyżek. - Importując kawy z krajów pochodzenia omijamy bardzo kosztownych pośredników, dlatego też wzrosty cen w naszym przypadku nie są tak drastyczne, jak ma to miejsce wśród konkurencyjnych palarni - komentuje Jan Dominowski.

Według naszego rozmówcy, widmo podwyżek nie powinno jednak drastycznie zahamować poziomu spożycia kawy w naszym kraju. - W Polsce obserwujemy wzrost kultury picia kawy. Coraz więcej osób przechodzi z kawy zalewanej w sposób tradycyjny na kawę z ekspresu ciśnieniowego. Wzrasta liczba takich urządzeń w domach - mówi zastępca prezesa spółki Kade.

Z drugiej strony stale wzrasta liczba kawiarni. - Ludzie w Polsce coraz chętniej piją kawę również poza domem. Wobec powyższego uważamy, iż nadal będzie rosło spożycie kawy w naszym kraju, ale być może nie aż tak dynamicznie, jak miało to miejsce ostatnio - dodaje nasz rozmówca.

Kade z siedzibą w Gdyni jest palarnią kaw jakościowych, z własną marką Palazzo Cafe. Firma produkuje gatunkowe kawy palone, a także prowadzi szkolenia branżowe.

Przeczytaj także:

Spółka Kade chce dystrybuować nową odmianę kawy

© Portal Spożywczy 2020-11-26 18:50:34