Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes ZA Puławy: Przejecie "Fosforów" umożliwi nam stworzenie unikalnego producenta nawozów

Akcjonariusze Zakładów Azotowych Puławy mają zdecydować o przejęciu 89 proc. udziałów w spółce Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych "Fosfory" - wynika z uchwał na NWZA, zaplanowanego na 7 marca.


Autor: ISB
Data: 09-02-2011, 17:36

- Przejęcie "Fosforów" umożliwi nam stworzenie unikalnego na rynku polskim producenta nawozów, ze zintegrowaną działalnością produkcyjną i dystrybucyjną. Rozszerzenie działań biznesowych o usługi przeładunkowe umożliwi nam dalszą dywersyfikację źródeł przychodów - powiedział prezes Paweł Jarczewski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że sieć dystrybucji GZNF Fosfory poprzez spółki Agrochem, umożliwia bezpośredni dostęp do strategicznego odbiorcy oraz poszerzenie oferty dystrybucyjnej o inne produkty i usługi dla rolnictwa.

W grudniu ub. roku Puławy podpisały umowę w sprawie nabycia od spółki Ciech 51855 udziałów o łącznej wartości 25927500 zł, co stanowi 89,46 proc. w kapitale zakładowym "Fosforów". Akwizycja ta jest elementem realizacji strategii "Puław", która zakłada zwiększenie obecnej skali działania poprzez wykorzystanie fuzji i przejęć w kraju i za granicą, rozwój portfela produktowego i optymalizację wykorzystywanych zasobów.

© Portal Spożywczy 2020-07-07 14:50:54