Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

FoodCare odpowiada Fundacji: Nie zginęły żadne dokumenty

Nic nam nie wiadomo o prowadzonym przez Prokuraturę w Gdańsku postępowaniu w sprawie rzekomo sfałszowanych dokumentów przez FoodCare czy Prezesa - mówi Karolina Kowalczyk, kierownik ds. Mediów i Rozwoju Sprzedaży. Według przedstawicieli Fundacji Równe Szanse firma Foodcare złożyła sfałszowane dokumenty do akt sprawy, w celu uzyskania korzystnego dla siebie orzeczenia Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 10-02-2011, 18:02

Jak pisaliśmy, Fundacja Równe Szanse złożyła w tym zakresie stosowne zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez firmę Foodcare i jej prezesa. Według przedstawicieli fundacji, Prokuratura Rejonowa w Gdańsku wszczęła już postępowanie. W ramach tego postępowania wystąpiła 8 lutego 2011 r. do Sądu Okręgowego w Gdańsku o udostępnienie dokumentów. Fundacja podejrzewa, że takie dokumenty nigdy nie istniały, i sugeruje, że kradzież z mieszkania Wiesława Włodarskiego mogła być próbą tego ukrycia.   

Karolina Kowalczyk z FoodCare odpowiada, że w kradzieży nie zostały skradzione żadne dokumenty. - Zostały skradzione elektroniczne nośniki danych, gdzie główną wartością jest informacja a nie oryginał jakiegoś dokumentu. Oryginały są odpowiednio zabezpieczone - zapewnia.

Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się m.in. dwa komputery prywatne prezesa, na których znajdowało się wiele kluczowych dla firmy danych, m.in. skany umów i dokumentów związanych ze sporem toczącym się wokół marki "Tiger" oraz inne strategiczne materiały spółki.

© Portal Spożywczy 2020-11-24 13:05:55