Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W tym roku Sfinks otworzy około 40 restauracji własnych i franczyzowych

Po okresie restrukturyzacji Sfinks Polska stawia w tym roku na rozwój sieci. Spółka zamierza otworzyć około 40 restauracji własnych i franczyzowych, także w koncepcie express - podaje PAP.


Autor: PAP
Data: 17-02-2011, 13:49

Jak informuje w rozmowie z PAP Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes Sfinksa, część umów jest już podpisanych. W podpisywaniu kolejnych ma pomóc spółce fakt, że dzięki renegocjowaniu umów z bankami najemcy patrzą na Sfinksa z większym zaufaniem i proponują nowe atrakcyjne lokalizacje.

W 2010 roku spółka wyhamowała rozwój, otworzyła jedynie kilka restauracji. Prezes Sfinksa ocenia w rozmowie z PAP, że spółka była zmuszona do tych otwarć, z uwagi na to, że umowy najmu zostały zawarte jeszcze w 2008 roku, a wycofanie się z nich wiązałoby się z dużymi karami. Zapewnia, iż spółka pracuje nad tym, by te lokalizacje dobrze wykorzystać.

Sfinks zarządza obecnie 110 restauracjami, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 8 restauracjami WOOK (segment casual dining).

Pod koniec stycznia Sfinks uzgodnił z bankami ING, PKO BP i Raiffeisen restrukturyzację zadłużenia wynoszącego obecnie nieco powyżej 100 mln zł. Porozumienie przewiduje m.in. konwersję długu na akcje, umorzenie, a także częściową spłatę długu i spłaty w ratach. Ostateczny układ tych elementów będzie zależał od wyników emisji akcji Sfinksa.

© Portal Spożywczy 2020-07-03 15:42:02