Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

X5: Nie planujemy połączenia z zagranicznym detalistą

Rosyjska sieć X5 dementuje niedawne informacje dziennika Kommersant. - Pogłoski o połączeniu X5 z międzynarodowym detalistą są bezzasadne - oświadczył Mikhail Fridman, przewodniczący rady nadzorczej Alfa Group.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 08-04-2011, 10:34

Jak pisaliśmy (Metro Group może się połączyć z największym udziałowcem rosyjskiej sieci X5), dziennik Kommiersant twierdził, że Alfa Group rozważa fuzję z dużym graczem na rynku, wyymienino dwie duże spółki - Metro Group i turecki Migros. Do połączenia miałoby dojść w ciągu najbliższych dwóch lat.

W czwartek Michaił Fridman stwierdził, że jego firma jest zainteresowana długoterminową inwestycją w rozwój X5. - Widzimy olbrzymi potencjał dla firmy na wciąż niedojrzałym i rozdrobnionym rosyjskim rynku detalicznym - dodał.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według cytowanego przez Kommiersant Andrzeja Gusiewa, nowego prezesa X5, spółka będzie się rozwijać głównie organicznie.

Alfa Group jest właścicielem 47,9 proc. udziałów w X5. Sieć liczy ponad 2,5 tys. własnych sklepów, dodatkowo 690 placówek działa na zasadzie franczyzy. W 2010 r. sprzedaż detaliczna netto sięgnęła 11,2 mld USD.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 10:29:28