Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W 1500 sklepów będzie prowadzona świąteczna zbiórka żywności

12 tysięcy wolontariuszy w 1500 sklepach na terenie całej Polski prowadzi od rana przedświąteczną zbórkę produktów spożywczych dla najuboższych. Potrwa ona do niedzieli włącznie. Monika Archicińska z Federacji Polskich Banków Żywności, które zorganizowaly akcję, podkreśla, że potrzebujących wsparcia Polaków jest bardzo wielu, ponieważ jak podaje GUS ponad 2 miliony osob żyje w skrajnym ubóstwie.


Autor: IAR
Data: 08-04-2011, 15:14

"Tak więc jest komu pomagać, a święta są takim wyjątkowym okresem, kiedy ta żywność jest szczególnie potrzebna, bo osoby które jej nie mają czują się bardzo wykluczone z przeżywania świąt" - mówi Monika Archicińska. Jej zdaniem najbardziej potrzebnymi produktami są: kasza, ryż czy olej, które można długo przechowywać.

W ocenie Moniki Archicińskiej udane przeprowadzenie każdej zbiórki to ogromna zasługa wolontariuszy.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ubiegłym roku podczas przedświątecznej akcji zebrano ponad 200 ton żywności.

Rozpoczęta dziś trzydniowa zbiórka produktów spożywczych będzie prowadzona przez 18 lokalnych banków żywności w prawie 150 miastach.

Nie ma wśród nich Warszawy, bowiem jak wyjaśnia Agnieszka Kędzierawska z Federacji Polskich Banków Żywności, w stolicy zaplanowano specjalną akcję "Jajo 2011", która odbędzie się w Niedzielę Palmową 17 kwietnia.

Przed 19 kościołami w Warszawie oraz w Konstancinie będzie organizowana zbiórka jaj, które trafią potem do organizacji prowadzących świetlice dla dzieci, ośrodki dla samotnych matek z dziećmi i dla osób niepełnosprawnych.

Akcji "Jajo 2011" będzie towarzyszył festyn rodzinny zorganizowany na Krakowskim Przedmieściu przed siedzibą Akademii Sztuk Pięknych. W ramach festynu przewidziano liczne atrakcje dla najmłodszych, między innymi malowanie dużych pisanek ze styropianiu.

W ubiegłym roku podczas podobnej akcji Federacja Polskich Banków Żywności zebrała ponad 33 tysiące jaj, które zostały przekazane organizacjom opiekującym się potrzebującymi pomocy mieszkańcami stolicy i Mazowsza.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 23:41:16