Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

W tym roku Maspex wyda na inwestycje 60 mln zł

W połowie roku ruszy nowy zakład produkcyjny Maspeksu. Jak donosił w styczniu portalspozywczy.pl, łącznie na inwestycje w tym roku wadowicka spółka przeznaczy 60 mln zł.


Autor: portalspozywczy.pl / PAP
Data: 11-04-2011, 15:19
Na inwestycje w 2011 r. producent m.in. soków pod marką Tymbark wyda ok. 60 mln zł

- Na pierwszą połowę tego roku zaplanowaliśmy budowę przetwórni owoców południowych - brzoskwiń i moreli - mówił w wywiadzie udzielonym serwisowi portalspozywczy.pl Krzysztof Pawiński, prezes Maspeksu. Zakład ma powstać w Rumunii. - Powstała przetwórnia będzie zaopatrywać również pozostałe zakłady w całej Grupie - wyjaśniał prezes. 

Pozostałe środki przeznaczone w tym roku na inwestycje zostaną wykorzystane na budowę oczyszczalni ścieków w Olsztynku, gdzie produkowane są m.in. soki Kubuś oraz przedsięwzięcia odtworzeniowe w innych zakładach.

Rzecznik spółki poinformowała, że w zeszłym roku Grupa Maspex osiągnęła rekordowy wynik 2,518 mld zł przychodów ze sprzedaży, o 3,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Takie przychody - według niej - lokują firmę w czołówce największych producentów branży spożywczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na ten rok spółka prognozuje 5-procentowy organiczny wzrost sprzedaży.

W strukturze sprzedaży spółki 2/3 stanowi szeroko rozumiany biznes sokowo- nektarowo-napojowy, 1/3 to biznes "suchy" - czyli makarony, płatki śniadaniowe i inne wyroby mączne oraz produkty instant.

 

O planach, inwestycjach i wynikach Grupy Maspex Wadowice, jednej z największych spółek spożywczych w naszym regionie czytaj w rozszerzonym wywiadzie z Krzysztofem Pawińskim, prezesem Maspeksu.

© Portal Spożywczy 2021-04-12 09:34:38