Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wiceprezes Aromat Snack: Rynek przekąsek nie osiągnął jeszcze średniej unijnej

Rynek przekąsek jest bardzo perspektywiczny. W Polsce, pod względem konsumpcji, nie osiągnął jeszcze średniej unijnej. Jak wynika z badań, w kraju średnio spożywamy około 2 kg słonych przekąsek rocznie, podczas gdy w na przykład w krajach skandynawskich jest to 5 kg, a w Wielkiej Brytanii aż 7,5 kg - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Wioleta Borkowska, wiceprezes Aromat Snack Sp. z o.o.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 22-04-2011, 13:19
Wioleta Borkowska, wiceprezes Zarządu Aromat Snack Sp. z o.o.

Jak podkreśla, trzeba jednak pamiętać, że nowym trendem na rynku światowym, nie tylko w kategorii słonych przekąsek, jest wprowadzanie zdrowej żywności. Poszerzając więc portfolio swoich produktów, nie można o tym zapomnieć. - Świetnym przykładem na to jest wprowadzenie przez nas nowości na rynku, jaką są chipsy z obniżoną zawartością tłuszczu. Jeżeli chodzi o poszczególne segmenty rynku, to można zauważyć, ze w czasach ogólnoświatowego kryzysu, bardziej ekskluzywne przekąski tracą na rzecz tańszych - mówi Wioleta Borkowska.

- Oprócz oczywistych oczekiwań ekonomicznych jakie mamy wchodząc w nowy segment, trzeba również pamiętać o tym, że marka AROMAT istnieje na rynku od blisko 20 lat. Mając wiernych klientów, nie możemy stać w miejscu - musimy się stale rozwijać, by zapewnić naszym klientom atrakcyjne alternatywy. Dodatkowo trzeba pamiętać, iż pomimo tego, że orzeszki są przeznaczone dla wszystkich, to głównie spożywane są przez osoby dorosłe. Naszym obecnym celem jest dotarcie do szerszej grupy klientów, co pozwoli znacząco zdywersyfikować sprzedaż - mówi wiceprezes Aromat Snack.

© Portal Spożywczy 2021-04-13 02:14:23