Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Sieć Wild Bean Cafe otwiera kawiarnie na stacjach partnerskich BP

Ruszył zapowiadany od dawna projekt uruchamiania kawiarenek Wild Bean Cafe przy stacjach partnerskich sieci BP. Pierwsza taka placówka powstała w Ożarowie.


Autor: wnp.pl
Data: 03-05-2011, 11:57

Dotychczas kawiarenki Wild Bean Cafe dostępne były wyłącznie na stacjach własnych koncernu. Po wielu prośbach ze strony partnerów władze sieci postanowiły udostępnić swój koncept gastronomiczny także stacjom partnerskim - póki co w ramach ograniczonych testów, w których weźmie udział kilkanaście stacji należących do partnerów BP.

- Nadszedł moment, w którym uznaliśmy, że mamy wystarczające doświadczenie i zasoby, aby przeprowadzić taki projekt - mówi Rafał Bendyk, Wild Bean Cafe Manager. - Tym bardziej że partnerzy podkreślają, iż klienci tak bardzo przyzwyczaili się do tej marki, że wjeżdżając na stację z logo BP, spodziewają się tam znaleźć kawiarenkę WBC - dodaje.

Rok 2011 będzie rokiem pilotażowym dla tego projektu. Doświadczenia zgromadzone w tym okresie będą podstawą do wypracowania optymalnego modelu współpracy z franczyzobiorcami w zakresie oferty gastronomicznej.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W tej chwili prawie połowa stacji w sieci BP to stacje partnerskie. Są to zarówno stacje wielkoformatowe, tranzytowe, przy których funkcjonują już np. duże restauracje, jak i zlokalizowane w małych miasteczkach. Ta specyfika lokalizacyjna wymusza konstruowanie takiej oferty, która podniesie rentowność każdej z nich, zarówno tej małej, jak i tej znajdującej się przy bardzo ruchliwych trasach - wyjaśnia Krzysztof Kozłowski, odpowiedzialny za współpracę ze stacjami partnerskimi.

W ofercie kawiarenki - oprócz doskonałej kawy - gorące kanapki, zapiekanki, bogaty wybór ciast, słodkie rogaliki i hot dogi.

© Portal Spożywczy 2021-04-17 04:36:21