Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Grupa Żywiec wprowadziła nową butelkę

Grupa Żywiec wprowadza na rynek unikalną butelkę zwrotną. Zaprezentowano ją 13 maja w warszawskim Zamku Ujazdowskim. Punktem kulminacyjnym Wieczoru Premier była wizualizacja nowego opakowania piwa Żywiec w technologii mappingu 3D. Żywiec to jedyne piwo w Polsce, któremu dedykowano takie opakowanie zwrotne.


Autor: portalspożywczy.pl
Data: 16-05-2011, 16:39

Oto przykład udanego połączenia tradycji z nowoczesnością. Premierowy pokaz nowej butelki Żywca, nawiązujący do historii i pochodzenia piwa z „tańczącą parą", został przygotowany przez Jakuba Jabłońskiego.

„To jeden z najbardziej utalentowanych młodych reżyserów naszego studia" - mówi o nim Tomasz Bagiński, twórca słynnej „Katedry" i dyrektor kreatywny w uznanym studio Platige Image. Technologia mappingu 3D pozwoliła twórczo wkomponować architektoniczne atuty Zamku Ujazdowskiego w animowaną opowieść o legendarnym żywieckim trunku.

Żeby zrozumieć ideę, jaka stoi za nowym opakowaniem Żywca, trzeba cofnąć się do połowy XIX wieku. Wtedy to arcyksiążę Albrecht Fryderyk Habsburg, zachwycony ukształtowaniem terenu i dostępem do krystalicznie czystej górskiej wody, postanowił zbudować browar w Kotlinie Żywieckiej. To dlatego na nowej butelce znalazły się grawerowane w szkle motywy akcentujące genezę i historyczne dziedzictwo Żywca.

© Portal Spożywczy 2020-05-27 11:40:11