Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wicepremier zapowiada pomoc rolnikom, którym powódź zniszczyła grunty

Wicepremier Waldemar Pawlak, który w poniedziałek odwiedził odbudowany po powodzi w 2010 r. wał przeciwpowodziowy w Świniarach (Mazowieckie), powiedział, iż ważna jest obecnie pomoc dla rolników, by mogli sprzedać zniszczone grunty na rzecz Skarbu Państwa.

Pawlak przyznał, że w tej sprawie wraz ze starostą płockim Piotrem Zgorzelskim będzie chciał rozmawiać z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim.

- Myślę, że będziemy z panem starostą rozmawiali z wojewodą, aby te środki uruchomić i wyjść na przeciw oczekiwaniom rolników - powiedział dziennikarzom Waldemar Pawlak. Podkreślił, że - w ocenie specjalistów - rekultywacja gruntów rolniczych, na które powódź naniosła ogromne ilości wiślanego piasku, byłaby bardzo trudna.

W poniedziałek mija dokładnie rok od przerwania przez Wisłę wału przeciwpowodziowego w Świniarach, co doprowadziło do zalania znacznych terenów w gminach Słubice i Gąbin w powiecie płockim. Region ten powódź nawiedziła raz jeszcze w czerwcu 2010 r. Usuwanie jej skutków trwa do dziś.© Portal Spożywczy 2021-09-25 13:50:29