Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Jeronimo Martins szuka sposobów na dywersyfikację portfela projektów w Polsce

Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci Biedronka, szuka sposobów na dywersyfikację portfela projektów w Polsce. Niedawno spółka uruchomiła pierwszą testową drogerię pod marką Hebe, planuje wkrótce otworzyć kolejne dwie-trzy - powiedział dziennikarzom Pedro Pereira da Silva, country manager Jeronimo Martins Dystrybucja.

"Przy tak dużej obecności na terenie Polski szukamy nowych projektów, nowych pomysłów. Od dłuższego czasu naszym celem jest znajdowanie sposobów na dywersyfikację portfolio, którym dysponujemy. Mamy know-how zdobyty na polskim rynku, dobre relacje z partnerami biznesowymi" - powiedział da Silva.

"Drogerie są jednym z takim testów. Otworzyliśmy ostatnio drogerię w Warszawie, w najbliższym czasie powinny powstać dwie, trzy kolejne. Wtedy, po uruchomieniu, będziemy mieli szanse dokonania oceny skuteczności ich funkcjonowania i podjęcia decyzji o ewentualnym rozwoju projektu" - dodał.

Tydzień temu Jeronimo uruchomiło w centrum Warszawy pierwszą drogerię Hebe. Mają się one wyróżniać niskimi cenami, markową ofertą i konsultacjami personelu.

Kilka miesięcy temu JMD otworzyło też pierwszą kawiarnię Kropka Relaks.

"Jesteśmy na etapie testów. Przedstawiliśmy ofertę, dowiadujemy się od klientów co o tym sądzą. Dopiero następne etapy to będą etapy ewaluacji projektu" - powiedział da Silva.

Poinformował, że rozwój sieci Biedronek realizowany jest zgodnie z planem.

"Podtrzymujemy, że do 2015 roku chcemy mieć 3 tys. sklepów Biedronka. W tym roku chcemy otworzyć około 200 nowych placówek" - powiedział, dodając, że rocznie remontowanych jest też dodatkowo 80-120 sklepów.

Spółka informowała wcześniej, że tegoroczne nakłady inwestycyjne na rozwój sieci Biedronka mają wynieść ok. 1,5 mld zł.

Na koniec pierwszego kwartału 2011 roku sieć Biedronka liczyła 1.655 punktów.© Portal Spożywczy 2021-09-25 13:58:26