Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Twinings bez dotacji na przeniesienie produkcji herbaty do Polski. Projekt będzie jednak kontynuowany

Komisja Europejska zdecydowała się wstrzymać 10,5 mln funtów dotacji na przeniesienie fabryki angielskiej herbaty Twinings z North Tyneside w Anglii do Swarzędza pod Poznaniem. Decyzja jest wynikiem wielomiesięcznych protestów brytyjskich związkowców i polityków, którzy twierdzili, że dofinansowanie, mimo że zostało ostatecznie zatwierdzone, nie jest zgodne z prawem - podała Gazeta.pl.

Według obowiązujących przepisów, Unia Europejska nie może wspomóc inwestycji tworzącej miejsca pracy w jednym kraju członkowskim, równocześnie odbierając pracę obywatelom innego państwa. Według Brytyjczyków, tak właśnie miało być w tym przypadku.

Budowa nowej fabryki w Swarzędzu miała kosztować AB Foods, właściciela marki Twinings, 27 milionów funtów. 10,5 mln zdobyte z funduszy europejskich przy współpracy polskiego rządu stanowiło znaczną część budżetu inwestycji.

Informacji, że budowa może zostać teraz zatrzymana, zaprzecza rzecznik prasowy firmy: - Nasza decyzja dotycząca fabryki w Polsce nie była oparta na pozyskaniu pieniędzy z zewnątrz - wyjaśnia. - To normalna praktyka, że sprawdza się możliwości pozyskania funduszy. Jeśli istnieją ku temu podstawy, występuje się o nie, aby wspomóc rozwój biznesu - kontynuuje.© Portal Spożywczy 2021-09-17 00:37:39