Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Rekordowe wydatki Polaków na napoje. W tym roku wydamy na nie 13,8 mld zł

W tym roku Polacy na napoje bezalkoholowe wydadzą 13,8 mld zł - czyli o 500 mln zł więcej niż rok wcześniej. Za 4 lata na wydatki na napoje mają wzrosnąć do 15,7 mld zł. Polacy piją coraz więcej wody, statystyczny Polak kupił w 2010 r. nieco ponad 64 litry wody butelkowanej - czytamy w Rzeczpospolitej.

Najwięcej wody w ubiegłym roku kupili Włosi, przeciętny Włoch nabył ok. 143 litry na osobę. Na kolejnym miejscu znalazła się Francja (126 litrów na osobę), Niemcy (prawie 125), Hiszpania (ok. 118), Czechy (prawie 113). Polska jest pod względem spożycia wody poza pierwszą dziesiątką. Według Euromonitora w 2015 r. przeciętne spożycie wody w Polsce powinno wynieść prawie 89 litrów.

Jak informuje Rzeczpospolita eksperci napojowej branży zgodnie przyznają, że początek tego sezonu był udany pod względem sprzedaży. Przedstawiciele firmy Coca-Cola HBC Polska przyznają, że w maju sprzedaż większości marek tej firmy rosła dwucyfrowo. Największe zyski notowały: herbata mrożona Nestea oraz wody Kropla Beskidu. Producent Cisowianki również jest zadowolony z majowej sprzedaży, kiedy sprzedaż tej wody była o 50 proc. wyższa niż przed rokiem. Zadowoleni są również przedstawiciele producenta wody Żywiec Zdrój.

Zdaniem Adama Bogacza, prezesa spółki AKB Consulting, rosnąć będzie również popyt na napoje, w tym funkcjonalne.

 

 © Portal Spożywczy 2021-09-27 08:46:43