Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wiceprezmier Pawlak: Działania Rosji są nie do zaakceptowania

Działania Rosji, która wprowadziła embargo na import warzyw z UE, są nie do zaakceptowania - powiedział wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem w piątek mogą zakończyć się negocjacje ws. embarga między UE a Rosją.
Waldemar Pawlak poinformował w piątek, że "są przypuszczenia, że dzisiaj może być zakończony ten proces". "Chcę mocno podkreślić, że z perspektywy Ministerstwa Gospodarki i tych rozwiązań, które dotyczą relacji handlowych krajów europejskich i Unii Europejskiej, poczynania Rosji są nie do zaakceptowania, ale także poczynania niektórych krajów europejskich, które bokiem podchodziły i przyklękały, prosząc o takie ekskluzywne traktowanie" - powiedział wicepremier.

Jego zdaniem "w relacjach handlowych teraz jest moment, żeby Unia Europejska była jednolitym obszarem gospodarczym". Dodał, że jeśli polski przedsiębiorca respektuje przepisy i jego produkty są dopuszczone do europejskiego rynku, "to nie może być ograniczany tylko ze względu na kraj pochodzenia przez partnerów handlowych z innych regionów świata".© Portal Spożywczy 2021-09-16 12:07:21