Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Minister rolnictwa: Obecny projekt prawa spółdzielczego nie odpowiada spółdzielcom. PSL go nie poprze

Według ministra Marka Sawickiego znajdujący się obecnie w Sejmie projekt ustawy Prawo Spółdzielcze nie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom spółdzielców. - Spółdzielczość w Polsce ma piękną, ponad stuletnią historię. Często związana jest z rolnikami, którzy są udziałowcami np. spółdzielni mleczarskich, czy też banków spółdzielczych - powiedział serwisowi portalspożywzy.pl Marek Sawicki, minister rolnictwa.

- Zmiany gospodarcze, jakie zachodzą we współczesnym świecie wymagają również dostosowania spółdzielczości do nowych i wciąż zmieniających się realiów. Zmiany są zatem niezbędne, ale zaproponowane w projekcie ustawy zapisy nie mogą być poparte przez PSL. Szkoda, ze wszystko to się dzieje tuż przed Międzynarodowym Rokiem Spółdzielczości, który będzie obchodzony w roku 2012 - mówi Marek Sawicki.

W nowym projekcie prawa spółdzielczego zaproponowano między innymi możliwość przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę prawa handlowego. Dopuszczone będzie dziedziczenie udziałów w spółdzielni pracy oraz udział w walnym zgromadzeniu pełnomocnika.© Portal Spożywczy 2021-09-24 02:40:05