Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

DM PKO BP: W najbliższych latach Amrest osiągnie ponadprzeciętną stopę wzrostu przychodów i zysku netto

Analitycy DM PKO BP wydali rekomendację dla Amrestu "kupuj", ustalili cenę docelową - 99,4 zł, przy cenie bieżącej 78 zł. - Sądzimy, że przejęcie spółki Tagliatella w Hiszpanii daje szansę na istotny wzrost wartości Amrest, dzięki zwiększeniu skali działalności i wyższej rentowności - podano w raporcie.

Analitycy podają, że Amrest w najbliższych latach powinien osiągnąć ponadprzeciętną stopę wzrostu przychodów i zysku netto. Ich zdaniem liczba restauracji zarządzanych przez spółkę na koniec 2011 roku powinna osiągnąć blisko 700, o 50 proc. więcej niż rok wcześniej. Również w 2012 roku liczba restauracji wszystkich sieci Amrest powinna zwiększyć się o kolejne 15 proc.

- Dzięki wysokiej marżowości konsolidowanej sieci Tagliatella, oczekujemy wzrostu rentowności operacyjnej począwszy od br. - podano w raporcie.

Przypomnijmy, innego zdania są specjaliści z KBC Securities, którzy obniżyli rekomendację dla Amrestu do "sprzedaj" z "trzymaj". Analitycy uważają plany wejścia Amrestu na rynki Chin, Indii i Brazylii za ryzykowne. Spodziewają się też nie najlepszych wyników spółki w III i IV kwartale.

Czytaj: Analitycy KBC spodziewają się nie najlepszych wyników Amrestu© Portal Spożywczy 2021-10-22 05:20:32